מערכות אזעקה

אתה נמצא כאן: :/מערכות אזעקה
מערכות אזעקה 2016-10-18T08:27:01+00:00
מומלצי AlarmInfo

מהי מערכת אזעקה?

מערכת אזעקה או מערכת גילוי פריצה היא מערכת שתפקידה לזהות ולהתריע על חדירה לאיזור מוגן, המערכת מורכבת מלוח בקרה אמצעי גילוי ואמצעי התראה.

מערכת גילוי פריצה עובדת לפי משטר עבודה קבוע מראשאמצעי גילוי

אמצעי גילוי או בשמם הנפץ יותר גלאים משמשים כעיניים של מערכת גילוי פריצה. גלאים אלו שולחים אות למערכת גילוי הפריצה על מנת לאותת על חדירה למתחם המוגן. כיום קיימים בשוק מגוון רחב של גלאים בעלי טכנולוגיות שונות. כאשר לכל טכנולגיה ישנם ייתרונות וחסרנות.כיצד לבחור מערכת אזעקה לבית

כאשר עומדים בפני החלטה על התקנת מערכת גילוי פריצה בבית יש לקחת מספר משתנים בחשבון כגון גולדל הבית, נקודות התורפה, סוג המערכת שניתן להתקין בבית וכו.
תכנון המערכת נעשה בתהליך פשוט של ארבעה צעדים אשר דואגים לכך בהמערכת שתותקן תהווה חגורת הגנה מירבית

 כיצד לבחור מערכת אזעקה לעסק

כאשר עומדים בפני החלטה על התקנת מערכת גילוי פריצה בעסק יש לקחת מספר משתנים ובראש הרם קיימות דרישות ביטוח במידה וכן יש לפעול על פי הנחיות חברת הביטוח. במידה ולא קיימות הנחיות חברת הביטח יש לקחת בחשבון את גודל העסק, מספר הפתחים סוג המערכת הניתנת להתקנה וכו. 
 

מוקד אבטחה

מוקד אבטחה, מוקד סיור, ובשמות נוספים הינו מוקד קבלת התראות ממוחשב ממערכות גילוי הפריצה. מוקד זה כפוף לתקן 1337 ולהנחיות משטרה לעסקים טעוני רישוי.

מוקד אבטחה פועל במספר דרכים בעת קבלת התראה שהנפוצה בהם היא שליחת סייר ביטחון לבדיקת האתר.

בנוסף המוקד משתמש באמצעים טכנולוגיים על מנת לוודא האם מדובר באירוע אמת או שווא. 

תקינה

בעולם קיימים מספר תקנים למערכות גילוי פריצה אשר מתייחסים לכל רכיב ורכיב במערכות.בארצות הברית נהוגים התקנים UL וCP01 ובאירופה תיקני הEN.

תקן 1337 של מכון התקנים הישראל על כל חלקיו הוא התקן הישראלי למערכות גילוי פריצה. התקן מכיל חמישה חלקים ועוד חלק הממתין לאישור הוועדה המקצועית של מכון התקנים.

נהוג לקשר את התקן וכמו כן את המערכות העומדות בתקן לעסקים טעוני רישוי בהם קיימת חובה חוקית להתקנה שלמערכת גילוי פריצה לפי הנחייות משטרת ישראל.שינוי גודל גופנים
ניגודיות