סקירת מכשיר: REDMI 3 PRO

אתה נמצא כאן: ://סקירת מכשיר: REDMI 3 PRO

סקירת מכשיר: REDMI 3 PRO

הפעם בניגוד לסקירות קודמות אתחיל מהשורה התחתונה.

אז את הרדמי 3 פרו קיבלתי כאשר יש לי דעות קדומות על סידרת הרדמי שבניגוד לסידרת הרדמי נוט, בסידרת הרדמי מורגשת יותר העובדה שמדובר במכשיר המיועד לשוק הנמוך, לאחר הרדמי 1 וה1S שהיו מכשירים מעולים למחירם אבל הרגישו מעט זולים והרדמי 2 עם המצלמה המאכזבת בלשון המעטה, הגיע אליי דגם הפרו של הרדמי 3 והפתיע בענק, דגם הפרו למעשה זהה לדגם הרגיל ב-3 שינויים עיקריים:

  1. זכרון, בדגם הפרו קיים זכרון של 3GB לעומת 2GB  בדגם הרגיל
  2. אחסון, בדגם הפרו שטח אחסון של 32GB לעומת 16GB בדגם הרגיל, בשני הדגמים ניתן להרחיב את שטח האחסון על חשבון הסים השני.
  3. חיישן טביעת אצבע

לאחר מספר ימים עם המכשיר, אני יכול לומר שהמכשיר כמעט ולא נופל ממכשירי דגל של הדור הקודם, הרדמי 3 מציג ביצועים לא רעים בכלל שבראשם סוללה שלא נגמרת, המכשיר עובד בצורה חלקה וללא לאגים. העיצוב של המכשיר איכותי והוא נעים מאד לאחיזה. זה לא שאין חסרונות למכשיר ובראשם המצלמה. אבל כאשר משווים ביחס עלות תועלת למכשירים אחרים באותו טווח המחיר אין ספק כי הרדמי 3 פרו (וגם הדגם הרגיל ששזול יותר בכ40$) נותנים תמורה מעולה לכסף ולחווית השימוש היומיומית.

 

התרשמות ראשונית:

המכשיר ממשיך את הקו העיצובי של הרדמי נוט 3 עם מעטפת מתכתית מסוג של סגסוגת אלומניום, המכשיר מעוגל בכל היקפו מה שמותיר אחיזה נוחה מאד. איכות החומרים טובה ובניגוד לנוט 3 שם מורגש חופש קליל בין חיבורי המכשיר, ברדמי 3 החיבורים חזקים ואיכות הבנייה מעולה. בניגוד לאחיו הגדול, לא מורגש עובי חריג ואכן מדובר במכשיר אשר נותן תחושה יוקרתית יותר.

מה בערכה:

כרגיל למוצרי שיאומי הערכה בסיסית ביותר וכוללת:

  • כבל הטענה וסנכרון מסוג מיקרו USB
  • מטען
  • חוברת הפעלה

redmi_3_pro_main

 

היקף המכשיר:

בצידו הימני של המכשיר ניתן למצוא את מקש ההפעלה ומקשי שליטת עוצמת הקול

בצידו העליון ניתן למצוא את עינית ה IR, שקע אוזניות ומיקרופון שני (המיועד לנטרול רעשים):
redmi_3_pro_5

בצידו השמאלי של המכשיר ניתן למצוא את מגירת הSIM הכפול שגם כאן בדומה לרדמי נוט 3 פרו קיימת האפשרות ל-2 סימים או סים בודד וכרטיס הרחבה עד 64 ג'יגה:
redmi_3_pro_1

בצידו התחתון של המכשיר ניתן למצוא את שקע הטעינה מסוג מיקרו USB,  לצערי שיאומי לא עשו שימוש במחבר ה USB-C שהופך להיות פופולרי בכל יום. עצם העובדה שחלקו התחתון (והעליון) עשויים פלסטיק איפשרו לשיאומי למקם את הרמקול בגב המכשיר.  כמו כן בגב המכשיר ניתן למצוא את חיישן טביעת האצבע.

redmi_3_pro_3

ממשק המכשיר:

המכשיר מגיע עם ממשק הMIUI של שיאומי בגרסא 7.2 בגרסתו הסינית בלבד, המכשיר בגרסתו הסינית תומך בהצגת פונטים בעברית ללא בעיה. ולאחר התקנה פשוטה של שירותי גוגל ניתן היה להשתמש במכשיר ללא כל בעיה. למכשיר קיים גם רום של xiaomi.eu  הנותן תמיכה מלאה בעברית כולל ממשק המשתמש. תוכלו למצוא מדריך מסודר באתר כיצד לבצע זאת.

במכשיר זה ובניגוד למכשירי הרדמי נוט שיצאו לאחרונה למקשי הניווט לא קיימת תאורה אחורית, לי זה הפריע לא מעט.

Screenshot_2016-05-02-11-24-20_com.android.browser
מסך המכשיר:

מסך בגודל 5 אינטש, בעל רזולוציה 1280X720 פיקסלים, ביחס של 274PPI, נראית מעט פיקסליזציה במסך אך לא משהו אשר מפריע ובהחלט תואם לאיכות ומחיר המכשיר. בהירות המסך טובה, גם בשמש ישירה עדיין היה ניתן לראות את המתרחש על המסך.

redmi_3_pro_4

סוללת המכשיר:

כאן כבר הגיעה ההפתעה האמיתית, סוללה שפשוט לא נגמרת!!, במשך חמשת הימים שסקרתי את המכשיר לא טענתי את הסוללה אפילו לא פעם אחת ועדייו המכשיר נשאר על יותר מ40% סוללה. המכשיר נבדק עם סים פעיל וחלק מהבדיקה אף עם 2 סימים, ניווט, יוטיוב אינטרנט וכו'. לא השתמשתי במכשיר כמכשיר ראשי שלי אבל בהחלט נעשה בו שימוש לא מועט בכלל. הסוללה בנפח של 4100mAH החזקה ביותר מבין מכשירי שיומי בהחלט נותנת פיצוי בזמן עבודה לעומת המשקל של המכשיר. אין לי ספק שלמשתמש הסביר צפויים לפחות יומיים של עבודה עם סוללה טעונה במלואה. לדעתי ביחס עלות תועלת זה המכשיר עם הסוללה החזקה ביותר אותו סקרתי.

battery

שלט אוניברסלי

למכשיר משדר אינפרא אדום לשליטה על מכשירים כמו כל שלט אוניברסלי, הוא מגיע עם אפליקצייה נחמדה שרובה לא מתורגם לאנגלית, מה שעובד עובד יפה, הטווח בין הטלפון למכשיר הלמוד טוב מאד. בכל זאת עם אפליקציה מתאימה אפשר להוציא יותר מישום זה. אין הרגבה מה להרחיב בנושא מכיוון שאין כאן כל חידוש לעומת הדגמים הקודמים אותם סקרנו.

GPS:

הפעם בניגוד לסקירות קודמות ובעיקר עקב מחירו הנמוך של המכשיר החלטתי לבצע בדיקת עומק של ה GPS על מנת לוודא שהוא לא נופל ברמתו מאף מכשיר אחר של שיאומי. אני חייב לציין כי הGPS מדוייק להפליא, ננעל במהירות (כ20 שניות) במעבר מחניון מקורה לאוויר הפתוח ומתאושש במהירות (פחות מ10 שניות) ביציאה ממנהרות. אפליקציות וייז וגוגל מפות עבדו בצורה נפלאה.

GPS

סורק טביעת האצבע:

סורק טביעת האצבע הוצג לראשונה במכשיר הרדמי נוט 3, וברדמי 3 פרו הוא ממקומם בדיוק באותו המקום בגב המכשיר, לטעמי זהו מיקום חכם מאד לחיישן אשר הופך את האפשרות לפתיחת המכשיר לקלה ונוחה בכל אחיזה של המכשיר. ניתן להכניס לזכרון עד חמש אצבעות, קיימת דרך לפתוח את המכשיר גם כאשר המכשיר על השולחן וסורק טביעות האצבע מוסתר, ע"י קוד או דפוס. הופתעתי לגלות שלמרות שלימוד האצבע נעשה בזוית מסויימת, הנחת האצבע בכל זווית ב-360 מעלות גרמה למכשיר להיפתח מנעילה!, בעיניי זה הישג מדהים.

בהפעלה ראשונית של המכשיר תתבקשו להוסיף טביעת אצבע למכשיר. זהו תהליך פשוט אשר דורש הנחת אצבע על הסורק מספר פעמים:
Screenshot_2015-12-08-16-49-28

משהו מעניין נוסף הוא שהסורק נמצא במצב המתנה כל הזמן, כאשר מניחים אצבע במאגר, המכשיר מתעורר ונפתח מנעילה. הדבר מזכיר את מכשיר LG בעל כפתור הנעילה/פתיחה בגב המכשיר, נוח שיש עוד אפשרות להדלקת המכשיר שלא ממקשי הצד.

בסעיף החסרונות, נכון לכתיבת שורות אלה, אין דרך להשתמש בסורק לכל דבר למעט פתיחתו מנעילה. אפליקציות כמו אליאקספרס לא מזהות את הסורק ולא ניתן לנעול אפליקציות שיפתחו על ידי הסורק, רק קוד.

מצלמה:

כאן מגיעה אכזבה חלקית מהמכשיר, כפי שהתרגלנו המצלמות במכשירי שיאומי אינם מלהיבות ונמצאות מעט מתחת לספקטרום הקיים היום בשוק. ברדמי 3 פרו זה אפילו מורגש יותר, הטווח הדינמי של המצלמה בעייתי והתמונות "מורעשות" בקלות.

אני חייב לציין כי המצלמה מתפקסת במהירות של זכורה לי מדגמי הרדמי הקודמים ויתרה מכן שוות ערך למהירות הפיקוס של הMI4C.

בגלריה שכאן ניתן לראות השוואה בין MI4C  לרדמי 3 פרו כאשר התמונות שנלקחו על יד ה MI4C הם השמאליות. לחיצה על התמונה תעלה את איכותה המלאה (שימו לב מדובר בקבצים גדולים).

עם פלאש:

ללא פלאש:

ביצועים:

ביצועי המכשיר טובים למחירו ומבחן AnTuTu נתן תוצאה של מעל ל 3100. לא הרגשתי כל חיסרון בביצועי המכשיר, המכשיר לא התחמם ונראה כי המחלות מהל בסך המעבד של ה-MI4I (דגם ה 615) טופלו כהלכה במעמד זה.
Screenshot_2016-05-02-11-40-42_com.antutu.ABenchMark

 

מבחינת ביצועי הרשת, המכשיר תומך דור רביעי בכל הרשתות בארץ, בדיקת מהירות על רשת אורנג' (012) העלתה את התוצאות הבאות:

Screenshot_2016-05-02-11-26-10_org.zwanoo.android.speedtest

By | 2016-10-18T08:27:21+00:00 מאי 3rd, 2016|סקירות|0 תגובות

About the Author:

MIUI ישראל

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות