סקירת מכשיר: MI4S

אתה נמצא כאן: ://סקירת מכשיר: MI4S

סקירת מכשיר: MI4S

 

אז קודם כל מספר מילים על מכשיר ה-MI4S, מכשיר השיאומי MI4S שהושק ב25/02/16 הוא למעשה המכשיר החמישי בסדרת הMI4. קודמיו בסדרה:

 • MI4 דור שלישי – המכשיר הראשון בסדרה אשר הציג לראשנה שימוש בזכוכית 3D ותמיכה ברשתות דור 3.
 • MI4 דור רביעי – המכשיר שהושק יחדיו עם המכשיר הקודם אך עם תמיכה ברשתות דור 4.
 • MI4I – מכשיר ה-MI4I הינו הראשון שנעשה עם מעבד דור ביניים ובא לתת מענה לדרישות השוק ההודי.
 • MI4C – הדור הרביעי של המכשיר, הושק בספטמבר 2015 וכלל חומרה שווה למכשירי דגל אחרים בשוק, המכשיר הנ"ל הציג לראשונה דאבל טאפ לפתיחת המכשיר.

ה-MI4S עושה שימוש בחומרה זהה לחלוטין ל-MI4C והוא למעשה אחיו הגדול של ה-MI4C כאשר בהמשך לקו המכשירים האחרון של שיאומי גם כאן נעשה שימוש במסגרת מתכת עם גב זכוכית, בנוסף השיפורים שניתן למצוא ביחס ל-MI4C הם, חיישן טביעת אצבע וזכרון אחסון מוגדל עם אפשרות הרחבה.

התרשמות ראשונית:
כפי שציינתי מסגרת המכשיר מתכתית כאשר גב המכשיר עשוי זכוכית מחוסמת, המכשיר מעט מעוגל בהיקף מה שגורם לו להראות יותר גדול מה-MI4C אך למעשה ההבדל מינורי לחלוטין. בגב המכשיר ניתן למצוא את המצלמה וחיישן טביעת האצבע. שפת העיצוב ממשיכה לחלוטין את שפת העיצוב של שיאומי במכשירים האחרונים.

המכשיר נוח מאד להחזקה, לאחד כמוני שמשתמש ביום יום במכשיר ה-MI4C לקח מספר דקות להתרגל לצורה אך מהר מאד היא הרגישה לי טבעית לחלוטין. גם מיקום חיישן הטביעת אצבע חכם ונוח מאד לתפעול ללא קושי.

מה בערכה:

כרגיל למוצרי שיאומי הערכה בסיסית ביותר וכוללת:

 • כבל הטענה וסנכרון מסוג USB-C
 • מטען מהיר בטכנולוגיית QC2
 • חוברת הפעלה

mi4s_10

כפי שניתן לראות שיאומי ממשיכה את קו העיצוב של האריזה אשר החל ברדמי נוט 3 ומציר את המכשיר על שלל צבעיו על גבי האריזה.

היקף המכשיר:

בצידו הימני של המכשיר ניתן למצוא את מקש ההפעלה ומקשי שליטת עוצמת הקול:
mi4s_8

בצידו העליון ניתן למצוא את עינית ה IR, שקע אוזניות ומיקרופון שני (המיועד לנטרול רעשים):
mi4s_6

בצידו השמאלי של המכשיר ניתן למצוא את מגירת הSIM הכפול שגם כאן נעשה שימוש שהיה חסר עד לאחרונה במכשירי שיאומי באפשרות ל 2 סימים או סים בודד וכרטיס הרחבה עד 64 ג'יגה:
mi4s_7

בצידו התחתון של המכשיר ניתן למצוא את שקע הטעינה מסוג USB-C התומך בטעינה מהירה, רמקול המכשיר ומיקרופון ראשי, העיצוב סימטרי לחלוטין ונותן הרגשה של רמקול סטראופוני:

mi4s_9

ממשק המכשיר:

המכשיר מגיע עם ממשק הMIUI של שיאומי בגרסא 7.1 בגרסתו הסינית בלבד, המכשיר בגרסתו הסינית אינו תומך בהצגת פונטים בעברית גם לא לאחר עדכון לגרסא אחרונה. על מנת לתמוך בעברית יש צורך בעדכון ממשק המערכת לממשק של xiaomi.eu הכולל עברית מלאה ותמיכה מלאה בשירותי גוגל. חשוב לשים לב כי יש לפתוח את הבוטלאודר על מנת לעדכן את ממשק המערכת. ניתן לעשות שימוש במדריך שלנו על מנת לעבור בקלות לממשק של xiaomi.eu.
Screenshot_2016-03-19-07-33-14_com.android.browser

מסך המכשיר:

מסך בגודל 5 אינטש, בעל רזולוציה 1080X1920 פיקסלים, ביחס של 441PPI, מסך זהה למסך של ה-MI4C והוא בהיר, איכותי ובעל עומק צבעים נהדר. המסך נראה היטב גם בשמש חזקה וגם בניגון תכני HD.

mi4s_3

סוללת המכשיר:

סוללת המכשיר בנפח של 3260MA מעט יותר חזק משל ה-MI4C, המכשיר בהחלט מספיק ליום עבודה מלא כ 3-4 שעות מסך. לא ראיתי הבדל ניכר בסוללה בינו לבין ה-MI4C.

שלט אוניברסלי

למכשיר משדר אינפרא אדום לשליטה על מכשירים כמו כל שלט אוניברסלי, הוא מגיע עם אפליקצייה נחמדה שרובה לא מתורגם לאנגלית, מה שעובד עובד יפה, הטווח בין הטלפון למכשיר הלמוד טוב. בכל זאת עם אפליקציה מתאימה אפשר להוציא יותר מישום זה.

GPS:

הGPS ננעל במהירות, בניווט הוא מדויק בהתאם לכל מכשירי שיאומי המבוססים על ערכת השבבים של קואלקום, גם במעקב אחרי פעילות גופנית נראה דיוק מירבי של ה GPS.

סורק טביעת האצבע:

סורק טביעת האצבע הוצג לראשונה במכשיר הרדמי נוט 3 וכאן למעשה נעשה לראשונה (ביחד עם ה-MI5 שימוש בחיישן בסדרת מכשירי הMI) החיישן ממוקם בגב המכשיר ולטעמי זהו מיקום חכם מאד לחיישן אשר ביחד עם הדאבל טאב הופך את האפשרות לפתיחת המכשיר לקלה ונוחה בכל אחיזה של המכשיר. ניתן להכניס לזכרון עד חמש אצבעות, קיימת דרך לפתוח את המכשיר גם כאשר המכשיר על השולחן וסורק טביעות האצבע מוסתר, ע"י קוד או דפוס. הופתעתי לגלות שלמרות שלימוד האצבע נעשה בזוית מסויימת, הנחת האצבע בכל זווית ב-360 מעלות גרמה למכשיר להיפתח מנעילה!, בעיניי זה הישג מדהים.

בהפעלה ראשונית של המכשיר תתבקשו להוסיף טביעת אצבע למכשיר. זהו תהליך פשוט אשר דורש הנחת אצבע על הסורק מספר פעמים:
Screenshot_2015-12-08-16-49-28

משהו מעניין נוסף הוא שהסורק נמצא במצב המתנה כל הזמן, כאשר מניחים אצבע במאגר, המכשיר מתעורר ונפתח מנעילה. הדבר מזכיר את מכשיר LG בעל כפתור הנעילה/פתיחה בגב המכשיר, נוח שיש עוד אפשרות להדלקת המכשיר שלא ממקשי הצד.

בסעיף החסרונות, נכון לכתיבת שורות אלה, אין דרך להשתמש בסורק לכל דבר למעט פתיחתו מנעילה. אפליקציות כמו אליאקספרס לא מזהות את הסורק ולא ניתן לנעול אפליקציות שיפתחו על ידי הסורק, רק קוד.

מצלמה:

גם כאן אין כל הבדל בין מצלמת ה MI4C למצלמה של ה MI4S. בתמונות שצולמו על יד שני המכשירים בתנאי תאורה שונים לא ניתן היה לראות כל הבדל. המצלמה נהדרת בתנאי תאורה טובים ומתקשה כמו כל מכשירי שיאומי בתנאי תאורה בעייתיים

ביצועים:

ביצועי המכשיר מעט טובים ומהירים יותר מה MI4C, זה בהחלט מורגש בשימוש מסיבי במכשיר. מבחן ANTUTU נותן תוצאה של מעל ל 49000.
Screenshot_2016-03-19-07-41-56_com.antutu.ABenchMark

המכשיר מריץ בקלות משחקים כבדים ללא גמגום, מהירות המעבר בין האפליקציות טובה עד טובה מאד.

סיכום:

מדובר במכשיר שביחס עלות תועלת נותן תפוקה מעולה למחיר במיוחד למי שזקוק למכשיר קומפקטי בעל יכולת אחסון גדולה ושניתן להרחיבה.
ייתרונות עיקריים:

 • אחסון בסיס של 64 ג'יגה עם אפשרות הרחבה
 • דאבל טאפ להערת המכשיר

חסרונות עיקריים:

 • edge tap הקיים ב MI4C נעלם במכשיר הזה, כנראה עקב תלונות רבות של רגישות מסך מועטה בקצוות. לטעמי אני חושב כי שזה פיצ'ר שימושי מאד.
 • הרמקול של המכשיר – מזמזם בווליום גבוהה ובאופן כללי הצליל לא "נקי".

השוואה בין ה MI4S ל MI4C:

By | 2016-10-18T08:27:22+00:00 מרץ 20th, 2016|סקירות|9 Comments

About the Author:

MIUI ישראל

9 הערות

 1. דור מרץ 20, 2016 , 9:35 am השב

  ה4c שלי מקבל באנטוטו מעל 65000, בטוחים שההשוואה נכונה?

  • MIUI ישראל
   MIUI ישראל מרץ 20, 2016 , 10:42 am השב

   ה MI4C מקבל כ 49000 בממוצע בדיקות

 2. איל מרץ 20, 2016 , 2:06 pm השב

  איפה קונים ?יש לי גלקסי 6 ובא לי לשנות

 3. אסף אפריל 24, 2016 , 3:33 pm השב

  הזמנתי את המכשיר גם.
  אני מבין שגם כאשר אני אקבל אותו, לא אוכל להשתמש בו בגלל שאני רוצה להתקין עליו את google play ובשביל זה חייבים לפתוח לו את ה bootloader.
  קצת מבאס.
  אני לרוב לא צריך את התפריטים בעברית, אבל עכשיו אני מבין שאני אהיה חייב לחכות שוב ל bootloader על מנת שאוכל לכתוב בעברית.

  • MIUI ישראל
   MIUI ישראל אפריל 24, 2016 , 4:00 pm השב

   שלילי,
   אין חובה בפתיחת הבוט לצורך התקנת שירותי גוגל

 4. יוס מאי 20, 2016 , 12:20 pm השב

  המכשיר שבסקירה עם הרום הסיני המקורי ?
  כי אנשים בקבוצת הפייסבוק אומרים שהוא מציג עברית בלי בעיה.

  • MIUI ישראל
   MIUI ישראל מאי 20, 2016 , 12:27 pm השב

   המכשיר שנסקר לא ציג עברית, לפני כחודש יצא עדכון גרסא אשר תומך בהצגת עברית

 5. עידן דצמבר 15, 2016 , 11:42 pm השב

  ציינת שהמכשיר מזמזם בווליום גבוהה. האם מדובר על מוסיקה בלבד או גם בדיבור ועד כמה הדבר מפריע מנסיונך? האם ב MI4C זה גם קיים? תודה

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות