סקירה: אוזניות Type-C עם סינון רעשים אקטיבי

אתה נמצא כאן: ://סקירה: אוזניות Type-C עם סינון רעשים אקטיבי

סקירה: אוזניות Type-C עם סינון רעשים אקטיבי

הקדמה

שקע האוזניות האנלוגי 3.5mm הוא נחלת העבר בטלפוני שיאומי הכוללים שקע טעינה ונתונים מסוג Type-C.

בשיטה האנלוגית, אות השמע הדיגיטלי מומר לאות אנלוגי בטלפון עצמו, דרך ממיר (DAC (Digital to Analog Converter הבנוי במכשיר והאוזניות המחוברות אנלוגית מרעידות את הרמקולים שבהן בהתאם.

אוזניות המחוברות דרך Type-C כוללות בהכרח ממיר אנלוגי מדיגיטלי וממירות את האות הדיגיטלי המתקבל מהמכשיר לניגונו לאחר המרה, מכאן, נוכל לקבל שמע איכותי גם במכשירים פשוטים שלא כוללים DAC איכותי כיוון שאין אנו תלויים בהמרה באמצעותו.

במקרה של שיאומי הכוללת מתאם לחיבור אנלוגי, להקלת המעבר לשמע דרך Type-C, ההמרה לאות אנלוגי מבוצעת גם במכשיר והמתאם רק מנתב את השמע לחיבור מסוג שונה. כלומר בחיבור Type-C יש אות אנלוגי בנוסף לדיגיטלי וההמרה מבוצעת באמצעות ה-DAC שבצ'יפסט.

אוזניות ה-Type-C יקרות באופן יחסי לאוזניות דומות מבית שיאומי וכוללות גם סינון רעשים אקטיבי המקבל את מתח ההפעלה מהמכשיר. זה המקום לציין שלא כל מכשיר בעל חיבור Type-C יתמוך ויש לבדוק את הנושא לפני רכישתן.

האוזניות חוברו בחודש האחרון למחשב נייד הכולל חיבור כזה ול-Mi6 שבו אוזניות כאלה תופסות את השקע כך שלא ניתן להשתמש בהן ולהטעין את המכשיר בו-זמנית.

האוזניות עצמן עשויות טיטניום צבוע בשחור, כבל האוזניות עטוף קוולר ומבחינת איכות בנייה אין טענות. לא פחות מ-Shure, Senheiser, AKG וחברות נחשבות אחרות בתחום.

עם האוזניות מקבלים ארבעה גדלים של מתאמי אוזן מסיליקון, הלבשות סיליקון נוספות לאחיזה טובה יותר ושני נרתיקים- קשיח ובד מיקרופייבר.

לאחר מספר ניסיונות, הרגשתי בנוח עם אחת הקומבינציות. האוזניות נוחות לאורך זמן, לא נופלות ולא הרגשתי צורך להסירן ולהחזירן מחוסר נוחות.

האוזניות עם הלבשת הסיליקון ומתאם התעלה הבינוני:

נרתיק המיקרופייבר הכלול:

איכות השמע

מניסיוני עם אוזניות אחרות של שיאומי, התחברתי פחות לבמת השמע הנמוכה המאפיינת אותן- הבאס התמידי שלא הרגיש לי טבעי בסגנונות המוזיקה שאני שומע. כאן, אולי מכיול ה-DAC המובנה בהן, העניין הזה מורגש פחות כיוון שהפרדת הצלילים נשכרת מכך והצליל נייטרלי יותר.

המוזיקה שאני שומע מגוונת וכוללת ג'ז, רוק קלאסי, רוק אלטרנטיבי. ישראלית ולועזית. כיוון שאין אפשרות לשנות את אקולייזר השמע מהמכשיר, הסתפקתי בכיול של שיאומי המתאים ברוב המקרים, וכנראה שלכן הוא נייטרלי והולך "על בטוח" לכיסוי מירבי של סגנונות השמע.

שמע הוא עניין אינדיבידואלי, וכאן אני יכול לומר לאחר שמיעה של סגנונות רבים שהוא מתאים לי יותר מאוזניות דומות אחרות של שיאומי. אני חושב שברוב המקרים אני מכוון את האקולייזר במכשיר על כיול כמו שלהם.

ה-DAC באוזניות כולל תמיכה בשמע ברזולוציה גבוהה (Hi-Res Audio), האמור לספק דגימת שמע גבוהה יותר מ-CD בקבצי שמע מתאימים.

סך הכל מרוצה.

סינון רעשים אקטיבי

בנוסף לכפתורי השליטה הרגילים, על שלט האוזניות יש כפתור בעל שני מצבים: סינון חיצוני- מופעל ומבוטל. כאשר מופעל, האוזניות מסננות אקטיבית שמע חיצוני בתחום שבין 50Hz ל-2000Hz מעל 25dB על ידי שימוש במיקרופונים עליהן. עובד מצויין במשרד, ברחוב הסואן וברכבת. לפי תחום הסינון, דיבור אנשים פורץ את הסינון אך בפועל בשמיעת מוזיקה תוך הפעלת הסינון, לא שמתי לב לכך ואני יכול לומר שהן מתאימות גם לסינון כזה.

המיקרופון שבצידה האחורי של האוזנייה:

דבר חשוב יותר, לא הרגשתי בשינוי באיכות השמע לעומת אוזניות סינון רעשים אקטיבי זולות. וזה מצויין כיוון שאין סיבה שלא להפעיל את סינון הרעשים ולהמשיך ליהנות מאיכות טובה של שמע במוזיקה.

לסיכום, אוזניות מצויינות לבעלי מכשירים עם Type-C המעוניינים באוזניות חוטיות איכותיות, הכוללות גם סינון רעשים אקטיבי ללא סוללה פנימית הדורשת הטענה. הופכות את החוסר בחיבור האנלוגי המיתולוגי ליתרון.

מפרט טכני:

Speaker Impedance 32Ω

Weight 17g

Cable length 1.25m

Rated power 5mW

Standards Q / WMSX 004 – 2016

Frequency response range 20 – 40,000Hz

Sensitivity 113dB

Dimensions 77 * 120 * 30mm

להזמנה:
דגם אנלוגי: לקנייה מגירבסט

דגם TYPE-C: לקניה מגירבסט

By | 2017-12-28T10:54:21+00:00 דצמבר 26th, 2017|סקירות|0 תגובות

About the Author:

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות