סקירת מכשיר Mi5

אתה נמצא כאן: ://סקירת מכשיר Mi5

סקירת מכשיר Mi5

התרשמות ראשונית: עיצוב, איכות הרכבה, נוחות החזקה

המכשיר הנבחן בסקירה הוא ה-Mi5 בגרסת 32GB ו-3GB זכרון ראם. בגרסה זו, גב המכשיר מכוסה בזכוכית מקומרת בקצוות בשונה מגרסת ה-128GB Pro, בה חיפוי הגב עשוי קרמיקה.

עיצוב המכשיר הוא המשך לדגם ה-Mi Note כאשר גב המכשיר קמור ויוצר מכשיר נוח להחזקה. ה-Mi5 משפר את ה-Mi Note כאשר הקימור מורגש יותר. בעוד ב-Mi Note, מסגרת המתכת הפוגשת את הזכוכית מאחור, בולטת ממנה ויוצרת מגע לא נעים במיוחד, כאן הזכוכית נפגשת עם מסגרת המתכת באופן מדויק והמתכת ממשיכה את קו קימור הזכוכית.

קימור מסגרת המתכת בגב המכשיר יוצר מצב שבו אין לכפתורים עליה בסיס טוב, כך שהם זזים מעט ואף רועדים ברעש בניעור המכשיר. הנקודה הזאת מורידה את הרגשת היוקרה במכשיר שאמור להיות מכשיר דגל. למעט עניין זה, אין חריקות וההרכבה ברמה טובה.

הזכוכית הקדמית אינה מקומרת כמו במכשירים בעלי מסך גדול יותר ובנקודת המפגש בין מסגרת המתכת לזכוכית המסך יש הרגשה של מגע המתכת החד, דבר שקיים פחות כאשר המסך מקומר בקצוות (2.5D).

MI5_4

פחות התחברתי למסגרת המסך הבולטת כאשר המסך דולק. כאשר המסך כבוי, נראה שהמסך מגיע לקצוות מסגרת המכשיר אך בהדלקה, האמת נחשפת במסגרת שחורה המלווה את כל שולי המסך, גם בחלקו התחתון והעליון.

בשונה ממכשירי שיאומי אחרים, למכשיר יש כפתור בית בעל פעולה מכנית הכולל חיישן טביעת אצבע, הכפתור צר יחסית למסגרת המכשיר בחלק התחתון ומאפשר נגיעה ללא לחיצה לחזרה למסך הבית.

בחלקו העליון, שקע אוזניות סטנדרטי, חיישן אינפרא אדום לשלט אוניברסלי ומיקרופון סינון רעשים בשיחות.

MI5_6

בחלקו התחתון, רמקול, מיקרופון ראשי וחיבור מסוג Type-C תומך הטענה מהירה QC 3.0.

MI5_7

בגב המכשיר, מצלמת 16MP מיוצבת באופן מכני, ופלאש כפול בשני גוונים. בחלק הקדמי מצלמת 4MP Ultra Pixel.

MI5_1

מסך:

[email protected], איכותי מאוד, התאורה אחידה ועוצמתית לצפייה טובה בשמש. הניגודיות טובה וכך גם יכולת הצגת גוונים כהים עד שחורים. בהשוואה ל-Mi Note Pro, בעל מסך QHD, לא הרגשתי ירידה באיכות בהיבט צפיפות הפיקסלים ואני חושב שהמסך ב-Mi5 אף עדיף.

ביצועים:

בגרסת ה-32GB, המעבד מגיע לקצב שעון מקסימאלי נמוך מדגמי ה-64GB וה-128GB, אך לא נתקלתי בבעיה בביצועים הן בממשק המכשיר במעבר בין אפליקציות והן במשחקים בעלי גרפיקה גבוהה. אפליקציות נפתחות מהר יותר מהמכשיר אליו השוואתי (Mi Note Pro) והביצועים מעולים כיאה לשימוש במעבד מדור חדש של קוואלקום.

בעניין הביצועים אציין שגם לאחר 30 דקות שימוש במשחקים כדוגמת Asphalt 8, לא נתקלתי בחום גבוה מידי מאזור המעבד, ומכאן נראה שה-820 הנמצא במכשיר אכן צ'יפ יעיל.

איני רואה סיבה לציין תוצאות בנצ'מארקים, בשימוש באופן שוטף ומשחקים, אין בעיות הקשורות לביצועים.

מצלמה:

הפיקוס מהיר ביותר, תוספת זיהוי הפאזה במנגנון הפיקוס היא תוספת מבורכת למכשירים מהדור האחרון. לא רק שתמיד יש פוקוס במהירות מדהימה, הפוקוס מדויק והמצלמה תמיד במצב מוכן לצילום.

אלמנט נוסף שהופך את הצילום המהיר במכשיר לחוויה טובה הוא מהירות שמירה וחילוץ התמונה לצפייה לאחר הצילום. אני מניח שכאן באה לידי ביטוי ארכיטקטורת זכרון האכסון החדשה בעלת כתיבה וקריאה מהירים במיוחד.

לגבי המייצב, אמנם יש מייצב מתקדם במכשיר ואכן קיים צורך במייצב למצלמה בטלפונים חכמים, אך בעיניי אין צורך ממשי במייצב מתקדם כמו מה שיש ב-Mi5. בהרעדה של Mi Note Pro הכולל מייצב ו-Mi5, לא נתקלתי בהבדל מהותי, אם בכלל. בשני המכשירים ניכר שהמייצב מתפקד והתמונה יוצאת ברורה. איני רואה מצב שבו אדם צריך מייצב מכני מתקדם מעבר לאלה שיש כיום בטלפונים חכמים. והמייצב ב-Mi5 הוא כנראה מעל ומעבר לצורך.

איכות תמונות המצלמה במכשירי שיאומי בעיניי, לא מדהימה. במצב אוטומטי של צילום, הצבעים מלאכותיים, הניגודיות לוקה בחסר והיחס הדינמי נמוך. איכות הצילום ב-Mi5 טובה באופן כללי בתנאי תאורה טובים אך נופלת משמעותית ממכשירי מתחרים כאשר התאורה נעשית פחות אופטימלית כמו בתנאי לילה.

כשתנאי התאורה לא טובים, ניכרת גרעיניות רבה במצב הצילום האוטומטי אותה ניתן לשפר רק במעבר למצב ידני בחשיפה ארוכה בה יש לייצב את המכשיר.

בתאורה טובה, הרגשתי שיפור ממכשיר ה-Mi Note Pro מבחינת הפרמטרים שציינתי, אך אופן כללי, איכות הצילום לא מאיימת על מכשירי דגל חדשים של LG או Samsung.

השוואת תמונות מצלמה, מצב אוטומטי, יחס תמונה 4:3, איכות גבוהה:

כתלות ברזולוציית ההצגה, התמונות עשויות לקפוץ ולא להיות מוצגות אחת ליד השנייה, התמונה הראשונה מכל סדרה היא של ה-Mi Note Pro והשנייה של ה-Mi5.

Mi5                                                                                          Mi Note Pro

Mi note 5 Mi5_5

Mi note 2 Mi5_2 (1)

Mi note 3 Mi5_3

סוללה:

ממכשיר בעל סוללת 3000mAh, ומסך 5.15", ברזולוציית FHD, היו לי ציפיות גבוהות יותר. באופן מפתיע, זמן המסך דומה למכשיר ה-Mi Note Pro, מתחת לשלוש שעות. בהמתנה עם קישוריות וסינכרונים שונים, המכשיר חסכוני מאוד.

סורק טביעות האצבע:

MI5_2

כמו שהזכרתי בסעיף העיצוב, כפתור הבית בו משולב חיישן טביעות האצבע צר. הסריקה לעד חמש אצבעות אמנם נעשית באופן רב כיווני כך שלא משנה הכיוון בו מניחים את האצבע, יש קריאה, אך הוא צר באופן שלא מאפשר הבנה ברורה של כיצד יש להניח את האצבע לקבלת קריאה. יכול להיות שבשימוש נוסף עם המכשיר, הייתי מתרגל אליו אך כרגע, הייתי מוותר על השימוש בו. גם אם הנחת האצבע תקינה, יש להניח את האצבע ואז ללחוץ על מנת לקרוא את האצבע וזה לוקח זמן, קצר אומנם, אך זה לא מה שהורגלתי אליו בשימוש במכשיר המהיר הזה.

נכון לכתיבת שורות אלה, אין דרך להשתמש בסורק לכל דבר למעט פתיחתו מנעילה. אפליקציות כמו אליאקספרס לא מזהות את הסורק ולא ניתן לנעול אפליקציות שיפתחו על ידי הסורק, רק קוד.

רמקול:

הרמקול במכשיר חזק אך צורמני. בעוצמות קול גבוהות בניגון מדיה, אין דיוק בטונים. כמו מכשירי שיאומי אחרים.

סיכום:

מדובר במכשיר קטן, קל ובעל ביצועים חזקים. אני הייתי מעדיף שמעטפת המכשיר תהיה מהוקצעת יותר שירגיש יוקרתי יותר, אלמנט שה-Mi Note נותן וה-Mi5, בעל אותה שפת עיצוב, מפספס.

הייתי מצפה לתכונות נוספות בממשק ה-MIUI שהיו מקנות ייחודיות למכשיר הדגל של היצרן, יש כאלה, אך רובן נוגעות לתכונות במצלמה ולא מנצלות את זכרון הראם הגבוה או עוצמת המעבד.

אם משווים את המכשיר למכשירי דגל מחברות מוכרות יותר במערב כמו LG/Samsung/Sony, ניכר המחיר הנמוך משמעותית מהם עם יתרון הסים הכפול שאין להם. מבחינת מפרט יבש, הוא בהחלט משתווה להם.

שיאומי לקחו קו עיצוב שהוטמע ב-Mi Note, ושידרגו אותו ליצירת מכשיר נעים יותר ביד. כך שיש קו עיצובי מובהק, אך קיבלתי את ההרגשה שיישומו נזנח מעט ב-Mi5, כיוון שלמרות חידודי העיצוב, ה-Mi Note מרגיש יוקרתי יותר.

על אף הנחיתות המסויימת במצלמה ובמעטפת במכשיר, המכשיר כדאי ביותר לנוכח המפרט העוצמתי והביצועים בפועל במחירים בהם נמכר משיאומי עצמה ואף האתרים המשווקים בסין.

מפרט שלושת גרסאות המכשיר (הגרסה הנבחנת 3GB RAM/32GB):

Snapdragon 820, 3/4GB RAM + 32/64/128GB UFS 2.0
600Mbps 4G+ download speeds, VoLTE
3D ceramic/glass body, weight: 129g
5.15” 16 LED light display, 3D ceramic/glass body
Front fingerprint sensor
16MP 4-axis OIS + 2µm-pixel 4MP camera
3000mAh battery, Quick Charge 3.0
Full feature NFC

משקל: 129 גרם

מידות: 69.2×144.55×7.25 מ"מ

 

 

 

 

 

 

By | 2016-10-18T08:27:21+00:00 מרץ 24th, 2016|סקירות|7 Comments

About the Author:

7 הערות

 1. רואי אפריל 9, 2016 , 11:28 am השב

  קיבלתי את המכשיר אתמול והוא עובד מדהים

 2. אפק אפריל 9, 2016 , 1:32 pm השב

  סקירה מושקעת , כל הכבוד 🙂

 3. ליאור אפריל 23, 2016 , 1:54 pm השב

  יש עברית במכשיר ? או שצריך לעשות את כל הדרך של בוטלודר וכל זה?

  • יניב צדקה אפריל 23, 2016 , 3:59 pm השב

   בשביל עברית בממשק, יש לפתוח את הבוטלאודר להתקנת רום תומך, גלובלי רשמי, או אירופי קהילתי מבוסס רשמי.

 4. אבי יוני 23, 2016 , 10:04 pm השב

  הזמנתי מסין. הגיע עם מערכת הפעלה גרסה 7.3.2.0.0. יש באפציותשל השפות גם עברית. א נחוצה פעולה כלשהי.

  • יניב צדקה יוני 23, 2016 , 10:41 pm השב

   לא הבנתי. יש עברית בשפות או שרק אנגלית וסינית? המכשיר כולל שירותי גוגל?

  • MIUI ישראל
   MIUI ישראל יוני 25, 2016 , 12:44 pm השב

   אם אין לך בעיות מיוחדות אז לא

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות